Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Kontroluj świadomie dziecko w Internecie

W końcu zdecydowałeś się kupić dziecku komputer. Na pewno nowy gadżet dla niego to dostarczenie mu rozrywki i zabawki. Jednak czy to wszystko? Oczywiście, że NIE! Oprócz tego nasz malec będzie mógł śmiało korzystać z zasobów Internetu. Wiele zagrożeń może na niego czyhać. Jako rodzic powinieneś wiedzieć o tym w jaki sposób go ochronić przed potencjalnych zagrożeniem płynącym z sieci. Istnieją na to sprawdzone sposoby.

Kupując mu nowy gadżet w postaci laptopa na samym początku postaraj się z nim przeprowadzić szczerą rozmowę. W sposób łagodny ale konkretny przedstaw mu wszystkie plusy i minusy, które należy zaliczać z wchodzenia na strony Internetowe. Dziecko, które zostało wcześniej uświadomione będzie korzystać z Internetu bardziej odpowiedzialnie.

Na komputerze zainstaluj pakiet monitorujący jego zachowanie – to może jest szpiegostwo ale oglądając treści w które wchodzi twoje dziecko da Ci odpowiedź na to czy jest bezpieczne w sieci.

Zdecyduj się na oglądanie historii w przeglądarce – dowiesz się na które strony wchodzi twój palec. Jeśli zależy Ci na tym aby zablokować jakieś poszczególne strony np. czaty internetowe to zdecyduj się na to, że w tej ścieżce C:\Windows\system32\drivers\hosts – otworzyć plik tekstowy hosts w np. notatniku i dodasz tam strony www na które dziecko nie będzie mogło wchodzić.

Dodaj komentarz