Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Zabezpiecz swój komputer przed wirusami

Co raz więcej osób każdego dnia korzysta z Internetu. Posiadania komputera i stałego dostępu do sieci to teraz jest standardem niemalże w każdym domu. Jednak czy można w pełni bezpieczny sposób korzystać z Internetu? Oczywiście, że NIE! Należy pomyśleć o tym aby tak naprawdę zdecydować się na właściwą ochroną przed wirusami komputerowymi, które nieustanie mogą infekować nasz komputer. Istnieją sposoby, które mogą walczyć z niebezpiecznym oprogramowaniem.

Warto zainstalować na swoim komputerze pakiet oprogramowania antywirusowego. W tym przypadku warto się zdecydować na podstawowy antywirus. Wybierając jakieś płatne rozwiązanie będziemy mieli szansę na to, że tak właściwie żaden wirus niespodziewanie nie pojawi się w naszym systemie komputerowym. Czy ta ochrona powinna wystarczyć? Na pewno tak, ale można zainstalować sobie coś jeszcze dodatkowego a będzie tutaj chodzić również o firewall oraz spyware. Ochrona przez to pierwsze urządzenie to na pewno dość spora szansa na blokowanie nieznanych portów pochodzących z Internetu a to drugie dotyczyć będzie minimalizacji problemów wynikających z pojawiania się jakiś niewielkich rootkitków mogących uszkodzić nasze wpisy rejestru.

Pobierając jakieś oprogramowanie najważniejsze zachowanie dotyczyć będzie tego aby zdecydować się na pliki bezpośrednio, które są bezpośrednio ze strony oficjalnych producentów. Dzięki temu można uniknąć tego, że w wersji np. (shareware lub trial) pojawiać się będzie jakieś zagrożenie wirusowe związane z reklamą.

Aby nie narazić się na niepotrzebne wirusy ze względu na nasz błąd należy pomyśleć o tym aby przede wszystkim świadomie aktualizować nasze oprogramowanie. To będzie zarówno dotyczyć uaktualnienia naszej przeglądarki antywirusowej a także aktualizacji systemu Windows.

Jeśli zajdzie taka potrzeba powinniśmy się zdecydować na to aby na jednym komputerze założyć konto administratora. To właśnie dzięki temu będzie można kontrolować w pewny sposób użytkowników nadając im odpowiednie prawa zapisu/odczytu niektórych plików.

Korzystanie z sieci powinno się wiązać z jej zabezpieczeniem. To co należy w tym przypadku zrobić to na pewno ustawienie bezpiecznego hasła. Nie należy decydować się na bardzo proste do rozszyfrowania a dokładniej qwerty lub 123. Zamiast tego konieczne jest użycie znaków specjalnych oraz interpunkcyjnych t.j @! ,. Oprócz tego warto zawierać w swoich haśle wielkie i małe litery. Ustawiając połączenie z Internetem konieczne jest to aby ustawić właściwy standard WPA2.

Z pewnością każdy użytkownik miał kiedyś problem z tym, że nie udało mu się zapisać swoich danych bo niespodziewanie nastąpiła jakaś awaria prądu lub po prostu ,,system odmówił posłuszeństwa”. Warto się zdecydować na to aby ustawić punkt przywracania systemu. To właśnie dzięki temu można w jasny sposób określić moment dotyczący wczytania domyślnych ustawień.

Korzystając z Internetu bądź świadomy tego na jakie strony wchodzisz. Nie próbuj podawać na stronach swojego peselu lub innych bardzo ważnych danych osobistych. Zamiast tego postaraj się uważnie czytać wszystkie komunikaty a treści, które otrzymujesz bardzo często na e-mail z informacją o wygranej dużej kwocie pieniędzy będą jedynie związane z próbą oszustwa.

Dodaj komentarz