Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Smartfon – moc komputera w niecałych sześciu calach

Używalność telefonów z dotykowymi ekranami, czyli tak zwanych smartfonów, rośnie w dzisiejszych czasach z godziny na godzinę. Ilość smartfonów, jaka jest dzisiaj dostępna na polskim rynku telekomunikacyjnym jest praktycznie równa ilości telefonów będących dzisiaj w obiegu. Przy tak dużej rotacji i zmianach modeli regularnie na nowsze, nie ma się czemu dziwić, że powstają maszyny coraz potężniejsze. Powstają wręcz komputery zamknięte w niecałych sześciu calach niewielkiego smartfona. I co najlepsze, w niewielkim smartfonie drzemie moc, jakiej nie powstydziłby się nie jeden laptop czy komputer. Jeśli szukacie naprawdę mocnego urządzenia to koniecznie spójrzcie na takie parametry jak moc procesora, liczba rdzeni, pamięć RAM czy karta graficzna. Od tych parametrów zależy to, jak dobry jest Wasz smartfon.
Najlepsze smartfony mają dzisiaj procesory o ośmiu rdzeniach dających niepowtarzalną moc i prędkość obliczeniową. Tak nowoczesne urządzenia mogą konkurować z komputerami, ale nie na tym rzecz polega. Zminiaturyzowanie takich parametrów sprawia, że z wielu funkcjonalności znanych w komputerach trzeba było po prostu zrezygnować kosztem właśnie miniaturyzacji. Nie mniej jednak najważniejsza funkcja, czyli rozmawianie przez telefon, tak naprawdę zeszła daleko na drugi plan. Bo dzisiaj smartfon służy do rozmów, ale nie jest to jego główna funkcja, na jakiej nam zależy. Ludzie masowo przerzucają się z komputerów i laptopów na telefony komórkowe, ponieważ jest do doskonale zminiaturyzowany gadżet umożliwiający zrobienie wszystkiego tego, do czego potrzebny jest na przykład komputer.

Dodaj komentarz