Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Okulary VR – wirtualna rzeczywistość za chwilę Nas dopadnie

Nowości i nowinki technologiczne doganiają nas na każdym kroku. Właściwie co kilka dni pojawiają się nowe urządzenia albo rzeczy, które zachwycają swoją funkcjonalnością. Każdy przecież wie, że lada chwila zmieni się również rzeczywistość dotycząca telefonów, komputerów czy innych rzeczy podstawowego i codziennego użytku. Co więcej, wszystko to, co kiedyś było modne albo jest modne dzisiaj za chwilę stanie się jedynie reliktem przeszłości. Mamy poważne podejrzenia, że tak się właśnie stanie w przypadku konsol do gier komputerowych. Wszystko dlatego, że już dzisiaj dostępne są okulary VR, czyli okulary do wirtualnej rzeczywistości, z angielskiego Virtual Reality. Takie okulary to zupełny szał dla wszystkich graczy, ponieważ pozwalają one przenieść się wzrokiem i wyobraźnią do zupełnie innej rzeczywistości, do zupełnie innego wymiaru. Wystarczy założyć takie okulary, żeby w jednej chwili znaleźć się na dzikiej wyspie albo na otwartym morzu. Ale można też znaleźć się na wielkim stadionie i być najlepszym piłkarzem na świecie. Takie okulary to naprawdę fantastyczna sprawa, a dla graczy i miłośników gier pojawienie się takich okularów może oznaczać kolejne długie godziny spędzone przed szklanym ekranem telewizora.
Trzeba jednak liczyć się z tym, że takie okulary to nie będzie mały wydatek. Na naprawdę porządne wrażenia trzeba będzie wydać kilka tysięcy złotych. Bo oczywistym jest to, że do takich okularów powstaną specjalne konsole a komputery będą musiały być najnowszej generacji. Inaczej nie będzie nawet mowy o odpaleniu takiej wirtualnej rzeczywistości. Jeśli jednak można być szczerym to radzilibyśmy jednak uważać z taką zabawą. Na pewno nie jest to zabawa na długie godziny, bo jej konsekwencją może być utrata poczucia rzeczywistości realnej a nie tej odrealnionej. Jeśli nie ma się silnej woli, która potrafi odmówić takiej rozrywce po godzinie czy dwóch to należy uważać, ponieważ nie ma jeszcze żadnych badań dotyczących wpływu takich okularów na Naszą percepcję świata realnego. Nie można jednak nie napisać, że frajda i radość, jaką można czerpać z takiej zabawy jest po prostu nie do opisania. Naprawdę, jeśli tylko powstanie do tego typu urządzeń odpowiednie oprogramowanie to strach nawet pomyśleć, jak zareaguje na te urządzenia polska młodzież, która od gier komputerowych przecież nie stroni. Można jedynie zaryzykować stwierdzeniem, że poradnie uzależnień będą miały w tym zakresie pełne ręce roboty.

Dodaj komentarz