Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Smartwatch – kolejny krok w przyszłość smartfonów

Telefony nowej generacji, czyli popularne smartfony podbijają rynki i serca użytkowników kolejnymi nowoczesnymi funkcjami. Ale dzisiaj duża część tych urządzeń jest już tak doskonale zrobiona, że w wielu przypadkach na chwilę obecną nie można już za bardzo nic więcej wymyśleć. Jeśli chodzi o funkcjonalność telefonu postanowiono więc pójść krok dalej i wymyślić urządzenia kompatybilne, które będą rozszerzały funkcjonalność telefonu komórkowego. Co więcej można chcieć od życia, jeśli nie telefon smartfon, którego nie trzeba by było na przykład wyciągać z kieszeni, kiedy zadzwoni albo kiedy przyjdzie sms. I dzisiaj jest to możliwe, tyle, że przy użyciu specjalnego dodatku do smartfona, a więc inteligentnego zegarka nazywanego smartwatchem. Dzięki temu, że taki zegarek nosi się na ręku i jest on podłączony do telefonu można w każdej chwili zobaczyć połączenie, które aktualnie dzwoni na telefonie albo odczytać sms, który przyszedł na telefon. I to wszystko za pomocą całkiem ładnego zegarka naręcznego, oczywiście wyposażonego w wyświetlacz kolorowy i dotykowy jak w telefonie. Zegarek podobnie jak telefon musi być dosyć często ładowany, ponieważ jest on podobnie jak smartfon na baterię.
Zatem, właściwie po co komu taki zegarek? Czy odebranie w towarzystwie sms na zegarku wygląda lepiej i grzeczniej aniżeli odebranie tego samego smsa na telefonie komórkowym? No nie do końca właśnie, ponieważ osoby postronne i tak widzą, że na telefonie jest się zajętym czymś zupełnie innym. Po co jest zatem ten smartwatch? Jest to tak naprawdę kolejny krok w technologiczną przyszłość. Jest to też gadżet, który naprawdę warto mieć. Pomimo, że używanie telefonów komórkowych nowej generacji wymogło na Nas pewne przyzwyczajenia to i tak ciągle jesteśmy chłonni na nowości. Nowości i techniczne nowinki, takiej jak zegarki inteligentne to za chwilę będzie już standard pośród użytkowników telefonów. Można tylko przewidywać, że sieci komórkowe będą rozdawały smartwatche do każdego kupionego telefonu komórkowego. Ale to jeszcze pewnie kilka lat będzie musiało upłynąć, żeby tak się stało.
Smartwatch to zdecydowanie kolejny ważny krok w przyszłość, dzięki któremu coraz więcej ludzi będzie mogło z jeszcze większą łatwością korzystać z funkcjonalności telefonu. I to co najważniejsze, bez wyciągania go z etui czy z kieszeni. Trochę jeszcze minie czasu zanim przekonamy się do smartwatch tak jak do telefonów z dotykowymi ekranami, nie mniej jednak możemy być pewni, że jest to tylko kwestia czasu. Czasu, który musi upłynąć za każdym razem, kiedy w codziennym użytkowaniu pojawia się jakaś nowość. Coraz więcej ludzi, zwłaszcza młodych, docenia jednak tak istotne funkcje jak słuchanie muzyki na żywo, wysyłanie i odbieranie maili czy czytanie smsów, dlaczego więc nie robić tego za pomocą zegarka zsynchronizowanego z Waszym smartfonem.

Dodaj komentarz