Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Co wybrać stacjonarkę czy laptopa?

Mamy już dość ciągle zawieszającego się komputera. Chcemy go zmienić na nowy. Jednak nie wiemy na jaki się zdecydować. Czy tym razem postawić na komputer stacjonarny bądź laptopa. Warto przeczytać poniższy artykuł aby dowiedzieć się o najważniejszych wadach i zaletach, które wynikają z wyboru tych dwóch opcji.

Każdy kto decyduję się na zakup laptopa powinien zdawać sobie z tego sprawę, że tak właściwie może ten sprzęt zabierać wszędzie ze sobą. Nie powinien się martwic w żaden sposób z tym, że nie będzie mógł dokończyć swojego projektu będą na wakacjach. Jest to niesamowita wygodna. Ze względu na niewielką wagę można go spakować do plecaka. W czasie podróży np. pociągiem można go naładować w 100% aby później bez zbędnego podłączania do prądu używać go w czasie jazdy. Jest to bardzo duże udogodnienia ponieważ w niektórych środkach transportu(szczególnie w tej niższej klasie) nie znajdują się kontakty. Przy kupnie laptopa można być dumnym z tego, że nie należy myśleć o zakupie innego sprzętu peryferyjnego(klawiatury, myszki, monitora) gdyż to wszystko jest bezpośrednio na jego wyposażeniu. Te najlepiej dopasowane touch pady są wręcz idealne do tego aby przez pewien czas nie korzystać z myszki a to jest duże udogodnienie. Jako minusy, które wpływają na użytkowanie z laptopów związane jest z tym, że niestety przy podkręceniu wydajności swojego modelu należy przede wszystkim liczyć się z tym, że to może być bardzo kłopotliwe. Ciężko tam wymienić procesor lub inny podzespół.

W przypadku komputerowych stacjonarnych można wyróżniać wady a także zalety. Podstawowym plusem takiego zestawu jest przede wszystkim to, że każdy użytkownik może bez problemu w sposób stabilny korzystać z tego urządzenia. Przyjęło się to, że to stacjonarki są bardziej wydajne od laptopów. W podobnej cenie można odnaleźć ten sam komputer a dodatkowo można zawsze go podkręcić dokupując pamięć RAM, procesor a nawet inne elementy. Powinni o tym pamiętać Ci użytkownicy, którzy tak właściwie mają w zamiarze granie w najnowsze gry komputerowe. Stacjonarka ma także swoje wady. Z pewnością jedną z nich jest to, że nie można jej wszędzie zabrać. Bardzo duża liczba użytkowników może ją używać tylko i wyłącznie w domu. To z pewnością jest jej wielki minus ponieważ czasem trzeba zabrać swój komputer na uczelnię do pracy bądź w celu zaprezentowania swojego projektu, który można tylko uruchomić na swojej stacjonarce bo tutaj np. zainstalowaliśmy wirtualne maszyny i postawiliśmy serwer. Może być to w wielu względach bardzo kłopotliwe.

Dodaj komentarz