Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Porównanie systemów mobilnych

Co raz więcej osób zwraca uwagę na to czy w jego smartfonie bądź innych urządzeniu przenośnym zainstalowany jest – Android, iOS lub Windows Phone. Z pewnością każdy ma swoje plusy i minusy. Aby się dowiedzieć o korzyściach i wadach warto zapoznać się z poniższym wpisem.

Jako pierwszy należy wymienić Android. Wszystkie najnowsze badania wykazują to, że jest to mobilny system operacyjny, który jest najczęściej wybierany przez wszystkich użytkowników. Wielkim plusem wpływającym na jego korzyść jest to, że działa niemalże na praktycznie dowolnej konfiguracji sprzętowej. Bez względu na parametry (smartfona lub tableta) ten system operacyjny działa bez żadnych zarzutów. Zaletą Androida jest to, że jest on niemalże wszędzie. Specjaliści potrafią zrobić z tego użytek gdyż dziennie powstaję niezliczona ilość aplikacji tych płatnych oraz darmowych, które trafiają na strony internetowe z możliwością ich pobrania. Android jako nieliczny mobilny system operacyjny jest świetnie skorelowany z usługami od Google m.in. Gmail, interface to bardzo przyjazna część tego systemu. Z pewnością żaden użytkownik nie będzie miał większych problemów z jego użytkowaniem. Obsługa Routera WiFi istnieję od standardu wersji 2.2, jest to bardzo duży sukces. Popularność wpłynęła na to, że użytkownicy mają możliwość pobierania darmowych aplikacji gdyż baza jest bardzo obszerna.

Wady Androida to z pewnością pochłanianie dużej liczby zasobów systemowych. Pochłania bardzo dużą liczbę danych a to nie może się wszystkich użytkownikom podobać. Zdarzać się mogą niestety wersje systemu, które w żaden sposób nie są aktualizowane a to niestety nie sprzyja bezpieczeństwa w przypadku korzystania ze smartfonu bądź tableta.

iOS z pewnością nie jest najlepszym systemem operacyjnych i z tego powodu na jego rozwiązania decydują się osoby, które tak właściwie mają największą liczbę zer na koncie. Charakterystyką tego programu może być to, że programiści chętnie tworzą aplikację na ten system ponieważ programy, które na nie powstają są za dość konkretne kwoty. Jako kluczowe atuty iOS należy zaliczać jego stabilność a także szybkość działania, nie należy się obawiać tego iż on się może w pewnym momencie zawiesić. Wszyscy użytkownicy mają jasny wybór na które aplikację się zdecydować ponieważ w sklepie App Store można odnaleźć około 400 tys. programów. Fani gier powinni być wysoce zadowoleni z tego systemu operacyjnego ponieważ są platformówki, które nie są dostępne w przypadku innych systemów.

Nie wszystko złoto co się święci, iOS ma także swoje wady. Jako pierwszą z nich należy wymienić to, że niestety nie ma w nim oficjalnego Adobe Flash Playera a to może być spore utrudnienie w jego użytkowaniu. Kolejny minus związany jest z cenami od firmy Apple, nie każdego będzie stać na koszty tego rzędu oferowane przez tego producenta. Na końcu należy powiedzieć o tym, że system operacyjny nie ma możliwości obsługi ani radia ani nawet kart pamięci.

Na samym końcu należy powiedzieć słów kilka o Windowsie Phone. Nie należy on do najczęściej wybieranych systemów mobilnych przez użytkowników. Bardzo klasyczna rzecz, którą da się zauważyć w systemie jest to iż producenci zastosowali tutaj kafelki tak samo przypominają one tutaj klasyczny system Windows z naszych pecetów. Zaleta związana jest z tym, że interface jest bardzo intuicyjny i nie ma żadnych problemów z jego użytkowaniem. Plusem jest to, że ten system został stworzony przede wszystkim o osobą, które nie są zbyt zaawansowane w systemach komputerowych. Wady, które należy przypisać Windows Phone związany jest z tym iż nie należy do najbardziej popularnych gdyż zdarzać się może, że w niektórych krajach liczba użytkowników to tylko kilka procent. Bardzo ,,biedny” wybór programów i tuż przed zakupem warto zapoznać się tym czy nasz model obsługiwać będzie aplikację.

Mając takie porównanie każdy użytkownik powinien się zdecydować, który system operacyjny warto wybrać. Z pewnością każdy ma swoje wady i zalety. Jeśli komuś nie zależy na cenie a na pierwszym miejscu stawia szybkość działania i stabilność polecić można iOS. Ktoś kto bardzo lubi mieć na wyciągnięcie na dłoni bardzo dużą liczbę aplikację oraz najpowszechniejszy system mobilny warto wybrać Android. Osoby, które stawiają na klasykę powinny się zdecydować tak właściwie na Windows Phone z tego względu, że tutaj to wszystko wygląda tutaj jak niemalże w tradycyjnym telefonie. Decyzja co do wyboru aplikacji to z pewnością każdego indywidualna sprawa. Jednak lepiej podjąć świadomą decyzję aniżeli później żałować, że jednak mobilny system operacyjny nie był dla nas stworzony.

Dodaj komentarz