Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Zarządzaj swoim domem swoim smartfonem

Wyobraźcie sobie, że wyjeżdżacie z domu na weekend. Jest piękna pogoda, więc bez wahania pakujecie całą swoją rodzinę i udajecie się na zasłużony dwudniowy odpoczynek. Zamykacie drzwi swojego domu, zamykacie garaż, być może uzbrajacie alarmy i po prostu wyjeżdżacie. Niestety, ale podczas weekendu pogoda się psuje i robi się okropnie zimno. Albo, żeby nie psuć aż tak bardzo scenariusza, to może po prostu pogoda psuje się, kiedy wyjeżdżacie już w podróż powrotną do domu. Na szczęście Wy nie musicie martwić się o nic. Wracacie do domu, gdzie jest ciepło, ponieważ ogrzewanie nagrzało Wasz dom do odpowiedniej temperatury. W radiu leci Wasza ulubiona muzyka a światło zapaliło się zanim zdążyliście jeszcze wejść do domu. Do tego woda w kranie płynie w odpowiedniej temperaturze, którą też wcześniej zdążyliście już sobie ustawić. I teraz to co najlepsze. Wszystko zrobiliście i zaprogramowaliście zdalnie, przed wyjazdem w drogę powrotną, za pomocą Waszego smartfona.

Tak, dokładnie właśnie tak. Możecie zarządzać swoim całym domem i urządzeniami w nim działającymi za pomocą swojego telefonu multimedialnego, czyli smartfona. Wszystko oczywiście dzięki odpowiednim modułom zainstalowanym w Waszych domach, oraz dzięki temu, że Wasz smartfon wyposażony jest w dostęp do Internetu. Bez tego dostępu nie będzie można połączyć się z modułem zarządzania domem.

Urządzenia, które podepniecie pod moduł sterowania domem mogą być przeróżne. Można sterować zdalnie zarówno roletami jak i domowym monitoringiem. Można puszczać muzykę na sprzęcie grającym, włączyć ulubiony film czy nawet zaprogramować zrobienie swojej ulubionej kawy w ekspresie, który również można podłączyć do systemu zdalnego sterowania. Najczęściej jednak, w tak zwanych inteligentnych domach, steruje się właśnie ogrzewaniem, roletami czy garażową bramą. Oczywiście, do modułu sterowania musi być też odpowiednie oprogramowanie, które potem parujemy z tym, które zainstalowane jest na Waszym telefonie. Dopiero po odpowiednim ustawieniu wszelkich parametrów można zacząć zdalnie bawić się urządzeniami domowymi.

Przy tej okazji nie można też nie wspomnieć o nadzwyczajnie multimedialnych urządzeniach, które dzisiaj potrafią już zaskoczyć nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Weźmy na przykład taką lodówkę. Niby to urządzenie, które powinno służyć do przechowywania żywności. Tym czasem najnowsze modele potrafią wysłać sms do właściciela z informacją o kończących się w niej produktach a także poinformować o tym, które produkty nie cieszą się już pierwszą młodością, czy raczej świeżością. No i kto się mógłby spodziewać, że dzisiaj nawet lodówki będą do Nas pisać smsy.

Dwudziesty pierwszy wiek technologicznie jest nadzwyczaj bardzo rozwinięty. Mało kto spodziewał się, że technologia pójdzie tak błyskawicznie do przodu. Ale najważniejsze jest to, żebyśmy potrafili z niej mądrze korzystać. Poza tym, żeby można było z niej korzystać w pełni swobodnie to musimy być pewni, że wszystko działa perfekcyjnie. Tylko wtedy nie będziemy musieli się bać, że dla żartów sąsiad nie włamie się do Naszego sterowania domem i nie rozpali nam w piecu do czterdziestu stopni. Pamiętajmy, że do wszystkiego, co jest nowe, należy podchodzić z należytą ostrożnością.

Dodaj komentarz