Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Kino domowe bluetooth – nowoczesna transmisja dźwięku

Od wielu lat w polskich domach można spotkać, używane częściej bądź rzadziej, kina domowe. To nic innego, jak sprzęt Hi-Fi albo jak kto woli audio, służący do odtwarzania dźwięku z filmów w najwyższej jakości. Najwyższej, ale również dopasowanej do tego co dzieje się w przestrzeni pokazywanej w telewizyjnym programie czy na filmie. Mówiąc inaczej, kino domowe pozwala poczuć się jak w prawdziwym kinie bez wychodzenia z domu. Wszystko dzięki temu, że tego rodzaju sprzęt audio nadaje dźwięk przestrzenny a nie klasyczny dźwięk stereo. Jeśli więc w filmie coś dzieje się z przodu planu to również kino domowe dźwięk nadaje właśnie z przodu. Jeśli zaś dźwięk nadchodzi z tyłu ekranu to na kinie domowym również w taki właśnie sposób go usłyszymy. A zatem każdy, kto ogląda film na kinie domowym, ma najwyższą jakość dźwięku w zaciszu swojego własnego domu.

Kino domowe to doskonały gadżet, niezbędny każdemu domorosłemu kinomanowi. Jeżeli lubicie oglądać dobre filmy to na pewno jakość transmisji dźwięku oraz jego rozprzestrzenienie po całym domu będzie doskonałym ulepszeniem domowego seansu kinowego. Nie ma co się dziwić, że większość kinomanów lubi oglądać dobre filmy na dobrym sprzęcie video i przede wszystkim audio. Ale wszystko od teraz zmienia się w tej kwestii na lepsze. Wszystko zmienia się dlatego, że chyba każdemu, kto miał okazję takie kino domowe podłączać, zdarzyło się dostawać gorączki na myśl o dziesiątkach kabli, których w żaden sposób nie ma jak pochować. Takie kable potem plątają się po ziemi bardzo często kończąc pod nogami domowników nie koniecznie zainteresowanych domowym sprzętem audio-video.

Wszystko zmienia się dlatego, że do kina domowych od przynajmniej roku wkracza standard bluetooth. Pierwsze próby z tą technologią poczyniono już dawno, ale dopiero teraz jest to dopracowane tak dobrze, że sprzęt tego typu może być w przystępnej i dostępnej dla każdego cenie. Bluetooth to pomysł idealny, znany już zresztą od dawna w transmisji dźwięku na przykład pomiędzy telefonem komórkowym a słuchawkami do rozmów. Od dawna też funkcjonują głośniki bluetooth, które można używać do komputera jak i telefonu. W zasadzie wydaje się, że jedyną kwestią, którą rozwiązano w kinach domowych było dostarczenie zasilania do poszczególnych głośników. Pobór mocy jest w nich jednak tak mikroskopijny, że z powodzeniem wystarczyło użycie możnych baterii alkalicznych o odpowiednich rozmiarach.

Zniknął więc problem kabli, które wiecznie piętrzyły się w pokojowych zakamarkach. Teraz wszystko wygląda czysto i estetycznie a co najważniejsze, jakość transmisji dźwięku absolutnie nic na tym nie straciła. Subwoofer takiego sprzętu umieszczony jest pod stacją nadawczą, z której dźwięk przekazywany jest na poszczególne głośniki. Dzięki temu oby dwa największe urządzenia są zasilane prądem z gniazdka. Reszta głośników, w zależności od rodzaju kina domowego, rozmieszczona jest w różnych częściach pokoju a dźwięk dociera do nich właśnie poprzez standard łączności bluetooth. Chyba każdy się zgodzi, że takie rozwiązanie jest doskonałe i w dzisiejszym panelu w gadżet maniaku możemy z czystym sumieniem każdemu polecić właśnie kino domowe działające na bluetooth.

Dodaj komentarz