Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Tablet i laptop, czyli dwa urządzenia w jednym

W dzisiejszych czasach nikt nie wyobraża sobie życia bez posiadania telefonu a także komputera, laptopa bądź tabletu. To właśnie te urządzenia są absolutnym minimum, jeżeli chodzi o komunikację ze współczesnym światem. Jedno z tych powyżej wymienionych urządzeń posiada każdy dorosły Polak i to stwierdzenie można poddać badaniom nawet na wykrywaczach kłamstw. Nie wierzymy w to, że ktoś potrafi dzisiaj funkcjonować bez jednego z wymienionych powyżej urządzeń. O ile jeszcze można wytrzymać i całkiem nieźle sobie radzić bez telewizora o tyle życie bez telefonu komórkowego jest już całkowicie niemożliwe i nieprawdopodobne. Ale to nie telefony będą na tapecie w poniższym artykule, chociaż oczywiście nikt nie przeceni ich ważności dla dzisiejszego świata i społecznego porządku. Opiszemy dzisiaj laptopy i tablety a właściwie urządzenia, które są połączeniem tych dwóch opcji w jedno technologiczne cacko.

Urządzenia 2 w 1, czyli laptop plus tablet to inaczej urządzenia dualne albo, jak kto woli, sprzęty czy urządzenia hybrydowe. Hybryda kojarzy Nam się z napędem w samochodach pewnej znanej japońskiej marki, ale w tym przypadku oznacza to jednak połączenie funkcjonalności dwóch różnych urządzeń w jednym. Hybrydowe sprzęty dwa w jednym to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność tabletu i jakość sprzętową laptopa. To świetne połączenie, które docenią zarówno Ci, którzy dużo pracują jak i Ci, którzy korzystają z multimedialnych rozrywek.

Połączenie laptopa i tabletu w kwestii sprzętowej wygląda naprawdę atrakcyjnie. W takich dualnych urządzeniach mamy zazwyczaj podzespoły, które stosowane są w laptopach. Wszystko oczywiście zależy od ceny urządzenia. W tych najtańszych możemy się spodziewać, że dysk twardy będzie miał najpewniej 32 giga pojemności, ale pamięci RAM będą już co najmniej 2 GB. Co najważniejsze, wiele tych urządzeń ma możliwość odczepienia ekranu od klawiatury, dzięki czemu możemy z niego korzystać różnorodnie, w zależności od tego, czego aktualnie potrzebujemy.

Niestety, ale w takich hybrydach nie znajdziemy napędu CD. W mniejszych laptopach i notebookach raczej odchodzi się od używania tego rodzaju napędu, stawiając raczej na pamięci zewnętrzne typu Flash albo Pen-Drive. Ale nie znaczy to, że do takiego urządzenia nie można podpiąć zewnętrznego napędu DVD, dzięki któremu z powodzeniem i bez żadnego problemu będziemy mogli odtwarzać filmy czy programy z płyt kompaktowych, bez względu na standard zapisu na nich danych.

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem laptopa, a stwierdzacie, że przyda się Wam również tablet, to lepiej od razu zainteresujcie się właśnie urządzeniami 2 w 1. Można się spodziewać, że tego typu urządzenia wykorzystuje się raczej do pracy biurowej, czyli takiej, w której od komputera nie wymaga się niewiarygodnie mocnych parametrów sprzętowych. Dlatego tym bardziej idealnie pasują do takiego zastosowania urządzenia hybrydowe. W każdym momencie możemy skorzystać z urządzenia jak ze zwykłego laptopa, a kiedy tylko potrzebujemy zamieniamy taki wspaniały gadżet na doskonałej klasy tablet. Na którym po ciężkiej pracy możemy obejrzeć przyjemny dla oka film.

Dodaj komentarz