Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Kamera go pro – zwiedzaj nowocześnie!

Nagrywanie filmów to ważna część naszego życia, lubimy uwieczniać pewne momenty, śluby, spotkania rodzinne, wycieczki, czy różne sytuacje. Noszenie w ręku tradycyjnej kamery lub nawet aparatu fotograficznego, który robi filmy kiepskiej, jakości nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza, gdy na filmie chcemy uwiecznić ekstremalne przeżycie. Dwie wolne ręce naprawdę mogą uratować życie. Kamera go pro to produkt, który naprawdę jest interesującą alternatywą dla zwykłych tego typu urządzeń.

Większości użytkowników różnego rodzaju gadżetów kamera go pro kojarzy się z szaleństwami, niesamowitymi ujęciami, przygodami i oczywiście jej twórcy założyli, że będzie to jej główne przeznaczenie, ale warto zauważyć, że kamera go pro to również doskonały towarzysz dalekich podróży. Można dzięki niej uwieczni wiele ciekawych doświadczeń, pięknych widoków.

Osoby niepodążające za nowinkami technologicznymi nie muszą długo szukać, żeby znaleźć przykładowe filmy, które uwieczniła kamera go pro. Znajdziemy je przede wszystkim na YouTube. Ta wyjątkowa kamerka stworzona przez Nicka Woodmana pozwala kręcić prawdziwie mrożące krew w żyłach filmy ze skoków spadochronowych i tym podobnych doznań, a przecież ludzie lubią się chwalić podobnymi osiągnięciami. Dzięki takim publikowanym firmom jesteśmy w stanie ocenić, ze w rzeczywistości kamera go pro zapewnia dobrą jakość kręconego filmu.

Dużą zaletą, jaką posiada kamera go pro jest rozmiar, gdyż urządzenie to jest nieco większe tylko od małego pudełka. Cena też nie jest zbyt wygórowana w porównaniu do innych podobnych gadżetów. Do tego warto zauważyć, że kamera go pro nagrywa w pełnym HD, a jakość filmików jest naprawdę dobra. Ponadto kamera go pro jest odporna na wodę i różne inne, ekstremalne warunki pogodowe.

Nie jest to pierwszy tego typu produkt. Już w latach 90 surferzy zaczęli nakładać kamerkę a głowę, aby sfilmować efekty surfowania, łamania fal. Jednak dopiero na początku XXI pomysłodawca zaczął pracować na rozwojem tej technologii. Powodem, dla którego zdecydował się na stworzenie konstrukcji, jaką jest kamera go pro, była chęć oddania prawdziwych doznań, a nie tylko tego, co widać z perspektywy plaży.

Skonstruowanie podobnego urządzenia nie było łatwym zadaniem, a do tego pojawiły się ograniczenia finansowe. Dlatego też Woodman przez lata pozyskiwał fundusze. Cel był jeden – pokazać innym jak naprawdę wygląda surfing, ekstremalny sport. Ostatecznie, w 2004 roku, pierwsze Go Pro z filmem 35mm pojawiło się w sprzedaży. Nie był to najlepszy produkt, ale dzisiaj, dla porównania, z dwóch kamer połączonych w jedno można uzyskać obraz 3D.

Początkowo zakładano, że kamera go pro będzie służyć surferom, jednak pomysł noszenia kamerki na głowie szybko stał się popularny. Teraz stosują go: narciarze, snowboardziści, deskorolkowcy, wingsuiterzy, itd. Kamera go pro kosztuje około 1500 złotych, jest też bardzo popularnym gadżetem wśród osób, które podróżują i dużo zwiedzają. Klasyczne zdjęcia uzupełnione o filmy z kamery to doskonała pamiątka.