Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Google glass – jak zmienia się świat

Całe przedsiębiorstwo Google nie próżnuje i od lata pracuje nad coraz nowszymi i bardziej zaawansowanymi technologiami, które coraz częściej wykraczają poza ramy Internetu. Przykładem jest oczywiście samochód google, ale również w pewnym sensie Google glass, oczywiście wciąż wiążą się z tym największym wynalazkiem ludzkości ostatniego stulecia, ale mogę też służyć do innych celów.

Google, a w zasadzie światowy gigant Mountain View już kilka lat temu zaprezentował okulary, które pozwalają na rejestrowanie obrazu i dźwięku, pokazują prognozę pogody, robią zdjęcia, pozwalają dzieli się nagraniami przez internet, mają wbudowanego tłumacza, który na pewno przyda się wszystkim podróżującym.

Google glass było testowane przez długi czas, na początku przez koncern produkujące oprogramowania, a następnie przez samych użytkowników w Stanach Zjednoczonych. W chwili obecnej Google glass sprzedawane są na szerszą, światową skalę. Warto tez zauważyć, że Mountain View miało też pewne problemy na etapie wdrażanie Google glass, gdyż w 2006 roku konkurent Google złożył wniosek patentowy na podobną technologię.

Okulary i tylko tyle? Chociaż z pozoru są to zwykle okulary, trzeba zauważyć, że to zdecydowanie jeden z najciekawszych wynalazków ostatnich lat i jego sława wcale nie spada. Coraz więcej ludzi interesuje się tą technologii, a fakt, że Google glass można wykorzystać do takich rzeczy jak chociażby ochrona zdrowia, czuwanie nad naszą codziennością, czy pozyskanie szybkich informacji, sprawia, iż jest to jeden z najciekawszych wynalazków ostatnich lat.

Nie są to zwykłe okulary, jakich dużo w sklepach optycznych, można na nie instalować róże pomocne aplikacje google. Google glass może być naszym budzikiem, czy nawet wstrzymywaczem snu. DriveSave to aplikacja dla kierowców, którzy chcą mieć pewność, że nie zasną podczas jazdy. Wypadki, których przyczyną jest zaśnięcie za kierownicą zdarzają się bardzo często, okulary google glass uruchamiają alarm dźwiękowy w momencie, gdy powieki kierowcy zaczynają opadać. Co ciekawe aplikacja potrafi wskazać też najbliższe miejsce postoju, aby użytkownik mógł odpocząć i potem powrócić do bezpiecznej jazdy.

Robienie zdjęć to jedna z funkcji google glass, ale jeśli jesteśmy fanami zwiedzenia, idealną aplikacją będzie Field Trip – narzędzie, dla podróżujących, którzy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o danym miejscu. Google glass posiada też wbudowany Google translator, który umożliwi komunikację w innych krajach.

Firma iTraff Technology, która stworzyła technologię recognize.im również przygotowała aplikację na Google glass. Może nie dla każdego jest to aplikacja, bez której nie można funkcjonować, ale dzięki rozwiązaniu, jakie zapewnia iTraff Technology idąc ulicą możemy zeskanować dowolny plakat, czy informację, aby dowiedzieć się jeszcze więcej.

To nie koniec, Google nie poprzestaje na nowych technologiach i rozwiązaniach, również inne formy pracują nad aplikacjami, które będzie można zainstalować na Google glass. To wielki potencjał na rynku i na pewno duże pieniądze, bo okulary Google nie są tanią zabawką.