Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Gadżety sterowane smartfonem – postaw na wygodę

Smartfony coraz bardziej ułatwiają ludzkie życie, jednocześnie stajemy się od nich uzależnieni, nie potrafimy funkcjonować bez telefonu i Internetu, smartfon jest dla nas sposobem na komunikację z bliskimi, a coraz częściej może być też swego rodzaju pilotem, gdyż gadżety sterowane smartfonem zaczynają podbijać rynek. W chwili obecnej, smartfony możemy wykorzystać do sterowania oświetleniem i elektroniką, jak również otwierania drzwi, pilnowania dzieci, nastawienia prania szukania zaginionych przedmiotów, a nawet rozsunięcia rolet, gdy my po dniu spędzonym w pracy w końcu wracamy do domu.

Nie jest tak, ze każdy smartfon ma zbudowany system do kontrolowania przedmiotów, aby nasz telefon mógł obsługiwać gadżety sterowane smartfonem przyda się system Wemo firmy Belkin lub Hue Phillipsa. Do tego potrzebujemy też Internetu, gdyż z lampami łączymy się za pomocą połączenia Wi-Fi. Warto też zauważyć, że Belkin oferuje możliwość sterowania domową elektroniką. Bardzo ciekawa opcją dla wszystkich rodziców będzie na pewno możliwość zarządzania nowoczesną wersją elektronicznej niani. Wemo Baby, bo o tym mowa umożliwia przesyłanie audio z pokoju dziecka na telefon, a ponadto powiadamia smsem lub mailem o tym, że dziecko płacze. Dla zapracowanych rodziców to niezwykle ciekawe rozwiązanie. Gadżety sterowane smartfonem, takie jak Wemo Baby naprawdę mogą ułatwić życie.

Kolejna bardzo ciekawa aplikacja to Tile App – rozwiązanie dla wszystkich, którym ciągle rzeczy znikają z pola widzenia. Szukanie kluczy, dokumenty, portfel, czy nawet w przypadku kobiet szminka to przedmioty, które najczęściej znikają z naszego pola widzenia, a tak naprawdę wystarczy do najczęściej ginących przedmiotów przypiąć mały nadajnik, a dzięki smartofnów znajdziemy dany przedmiot. Niestety aplikacja ma pewne ograniczenie ilościowe i pozwala na lokalizowanie tylko 10 przedmiotów.

Pintofeed to świetna aplikacja dla wszystkich miłośników czterech łapek. Aplikacja ta służy to napełniania miski naszemu pupilowi. Niektórym wyda się to zabawna, ale zapracowane osoby, które wiedza, że pies nie ma umiaru w jedzeniu i zje wszystko, co jest w misce od razu po opuszczeniu domu przez właściciela, będą naprawdę zadowolone z podobnego rozwiązania. Warto zawuazyc, ze powstają też gadżety sterowane smartfonem do uruchamiani różnych urządzeń w domu pod naszą nieobecność.

Lokitronem to kolejna aplikacja pomagająca w znalezieniu kluczy, zwłaszcza w damskiej torebce. Gdy mamy dość szukania kluczy tuż przed wejściem, jest to rozwiązanie idealne. Takie gadżety sterowane smartfonem instaluje się po wewnętrznej stronie drzwi, co umożliwia ich otwarcie za pomocą smartfona. Kolejne rozwiązanie dla osób zapominających o kluczach to Smart Lock, które dodatkowo umożliwia ustawienie czasowego dostępu dla innych osób. To bardzo przydatne, jeśli jedne z domowników zapomina o kluczach, q zapomniał swojego telefonu lub zwyczajnie mamy gości, którzy u nas nocują, a my nie możemy im ciągle towarzyszyć. Ostatnie tego typu rozwiązanie to DoorBot. To przede wszystkim wideo domofon, odbierany na smartfony. Nawet, gdy nie ma nas w domu, dowiemy się, kto chciał nas odwiedzić.

Gadżety sterowane smartfonem są coraz bardziej popularne i z całą pewnością ta liczba będzie wzrastać, bo każdy z nas stawia na nowoczesne, wygodne rozwiązania, które znacząco poprawiają jakość życia.