Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Czy smartfony można uznać za wydajne urządzenia?

Telefony komórkowe są bardzo ważnym gadżetem w naszej codzienności. Gdy zaczęto je produkować były duże i ciężki, z czasem zaczęto zmniejszać ich rozmiary i z wielkich słuchawek uzyskano niewielkie urządzenia, które mieściły się w torebce. Jednak z rozwojem technologii ich rozmiar znowu zaczął się zwiększać, ale tym razem na rzecz większego ekranu. Wciąż pozostawały tak samo lekkie, natomiast miały więcej funkcji. Szybko nazwa telefon komórkowy stała się niepotrzebna i zastąpiły ją wydajne smartfony, czyli inteligentne telefony, które nie zawsze chcą z nami współpracować. Po pierwsze dlatego, że wydajne smartfony to mrzonka. Większość rozładowuje się po maksymalnie 2 dniach użytkowania i chociaż radzą sobie z nowym oprogramowaniem, starsze modele z czasem mają coraz większy problem, żeby podołać aplikacjom, które są ulepszane, ale pod katem nowszych sprzętów. Nie oznacza to jednak, że pojęcie wydajny smartfon nie istnieje.

Warto przyjrzeć się, jakie telefony zasługują na miano wydajnych i dlaczego. Oczywiście zaczynamy od najnowszego sprzętu na rynku, czyli Samsunga Galaxy S6 Edge, który kosztuje około 2800 złotych. Wydajne smartfony muszą mieć dobry system i tutaj taki właśnie spotykamy, a jest to Android 5.1, który z pewnością będzie miał jeszcze nie jedną aktualizację, do tego dochodzi wyświetlacz o przekątnej 5,1, rozdzielczość 2560×1440 px, 8-rdzeniowy procesor, oraz pamięć 32 GB.

Chociaż Motorola nie jest już pionierem w produkcji telefonów komórkowych, poruszając temat, jakim są wydajne smartfony należy wspomnieć o Motorola Moto, która kosztuje ponad 1000 złotych mniej niż Samsung S6, a wciąż dorównuje mu w wydajności. Też posiada Android 5.1, Przekątną 5,2 cali, wyświetlacz 1920×1080 px. Motorola posiada jednak mniejszy procesor.

Wszystkie HTC uznaje się za najbardziej wydajne smartfony i potwierdza to HTC One M9, który kosztuje prawie tyle samo, co flagowy produkt Samsunga. Ma nieco mniejszy wyświetlacz – 5 cali, również system Android 5.1, a także 8 rdzeniowy procesor.

Wiele osób zada sobie pytanie, a gdzie na tej liście znajduje się flagowy produkt Apple, czyli IPhone 6. Niestety nie posiada on tak dobrej specyfikacji, jak wcześniej wymienione smartfony. Ma zaledwie 2 rdzeniowy procesor, mniejsza rozdzielczość i system operacyjny iOS, co nie zmienia faktów, że ma swoich fanów.

Mówiąc o wydajnych smartfonach nie można zapomnieć o japońskiej firmie Sony i jej telefonie Sony Xperia Z3 Compact za około 1800 złotych. Już sam wygląd produktu przyciąga fanów technologii i podobnych gadżetów. Ten model jest jednak nieco mniejszy, bo wyświetlacz ma zaledwie 4,6 cale. Rozdzielczość też jest nieco mniejsza, bo wynosi 720×1280 px. Porównując go do produktu Samsunga widzimy znaczną różnicę, ale warto też zwrócić uwagę na samą cenę produktu, która jest znacznie niższa, niż koreańskiej nowości.

Spośród tych wszystkich smartofnów, za najbardziej wydajny i atrakcyjny można uznać Motorolę, która jednak nie jest tak populara, jak inne wydajne smartfony. Trzeba, bowiem zauważyć, ze na rynku telefonów komórkowych prym wiedzie Samsung, apple, Sony i HTC i na takie produkty zwracamy większą uwagę.