Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Tablet z androidem – dlaczego taki kupić?

Tablet to ostatnio bardzo modny gadżety, który okazuje się być niezbędnym dodatkiem w naszym życiu. Sam telefon to już trochę za mało, teraz konieczne jest posiadanie dwóch gadżetów tego typu. Oczywiście nie jest tak, że to kolejny trend, który tylko wymusza na klientach zakup następnego gadżetu. Tablet z androidem może być bardzo przydatnym urządzeniem, które uzupełni nasz telefon.

Na początku należy zdecydować, jaki rozmiar nas interesuje. Każda firma ma inne standardy, ale na rynku znajdziemy tablety 6,7,8, 10, a nawet 13 calowe. Najpopularniejsze są 8 i 10.Tablet z androidem nie będzie stanowił naszego komputera, dlatego szukania jeszcze większych propozycji jest bezcelowe.

Mały tablet z androidem, czyli taki o rozmiarach 6 cali to strata pieniędzy, bo typowe i najbardziej znane telefony maja teraz przekątną około 5 cali. 10 calowy jest ciekawa propozycją, ale jeśli szukamy czegoś, co zmieści się w niewielkiej torebce, powinniśmy zwrócić uwagę na 8 calowe tablety, który będzie nie tylko wyposażony system operacyjny Android, ale również Wi-Fi, a nawet 3G LTE, żeby połączenie z Internetem w dowolnym momencie nie stanowiło dla nas żadnego problemu. Oczywiście 10 calowe tablety mają lepsza matrycę i są łatwiejsze w obsłudze, bo jednak ekran jest znacznie większy, ale na 8 też można pracować bez większych ograniczeń, a dodatkowo ważnym aspektem jest też cena. Tablet z androidem o przekątnej 8 cali kosztuje około 500-600 złotych, a lepszą, 10 calową wersję zapłacimy około 1000 złotych.

Tablet z androidem NVIDIA Shield Tablet to jeden z lepszych dostępnyvh modeli na rynku, który polecany jest głównie graczom. Niestety jego 8 calowa wersja na Allegro kosztuje prawie 1000 złotych. Porównując go z innymi tabletami, jak na przykład: LG G Pad 8.0 LTE, Lenovo Tab S8-50L, które kosztują mniej, NIVIDIA wypada całkiem drogo w zestawieniu, chociaż w rzeczywistości na rynku dostępne są też droższe modele.

Ważne są tez osiągi tabletów. Przede wszystkim musi zwrócić uwagę na to, czy dany tablet z androidem faktycznie posiada najnowszy system. Jeśli ma zainstalowane stare wersje, które nie będą mały aktualizacji, lepiej z nich zrezygnować. Ostatnie kryterium to oczywiście wygląd, chociaż nie wszyscy sądzą, iż jest to prostotę, większość z nas wybiera tablet z androidem biorąc po uwagę właśnie wygląd. Każdy ma inny gust, ale w takich rankingach nieprzerwanie wygrywa Samsung Galaxy Tab S 8.4 oraz Sony Xperia Z3 Tablet Compact.

Oczywiście każdy przymierzając się do zakupu tabletu ma swoich faworytów. Przede wszystkim należy zauważyć, że sięgając po tablet z androidem kierujmy się tym, jaki sprzęt mamy już w domu. Wiele osób posiadających telefon Samsunga, wybiera też tablet tej firmy. Wiele zależy od tego, do czego będziemy używać danego sprzętu. Jeśli naszym celem jest granie, potrzebny będzie mocniejszy tablet z czystym androidem, jeśli chodzi o rozrywkę, wymogi nie są tak duże. Natomiast szukając tableta, który sprawdzi się w pracy, warto sięgnąć po taki, do którego dokupimy klawiaturę.