Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Telefon Nexus – specyfikacja

Chociaż to stosunkowo młody gracz na rynku telefonów komórkowych, tworzy naprawdę niezłe produkty, które wyróżniają się na tle innych wynalazków znanych producentów. Nexus telefon, zwłaszcza Nexus 5 doceniany jest nie tylko ze względu na celę, ale również na świetny stosunek jakości do ceny. Oczywiście LG świetnie rozwija się w tematyce technologicznej i jest jedną z popularniejszych firm na świecie, ale w kwestii telefonów komórkowych nigdy nie wybijała się ponad największe firmy tego typu. Teraz Nexus telefon powinien zmienić nasze podejście do tych produktów.

LG Nexus 5 – 4,95-calowe dziecko LG z ekranem IPS TFT o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli posiada następujące dane techniczne. 2 GB pamięci RAM, 16/32 GB pamięci wewnętrznej, czterordzeniowy Snapdragon 800 z rdzeniami Krait 400 2,3 GHz i Adreno 330, baterię 23000 mAh z możliwością ładowania indukcyjnego, kamerkę do wideo rozmów o rozdzielczości 1,3 Mpix, slot na kardę MicroSIM, NFC, różne czujniki, UMTS/GSM/CDMA/LTE. Nexus telefon ma spore wymiary: 137,84 x 69,17 x 8,59 mm, ale waży zaledwie 130 g, a to w czasach płaskich telefonów ma naprawdę duże znaczenie.

Ten najlepszy twór LG, mimo dobrej specyfikacji ma pewne mankamenty, których nie widać na pierwszy rzut oka, chociaż faktycznie cena mogłaby to sugerować. Nexus telefon jest zdecydowanie tańszą opcją, niż podobne modele innych producentów. Niestety badani wykazują, że w niektórych mięsach ma problemy ze złapaniem wf-fi i połączeniem się z Internetem. Dotyczy to nie tylko łączenia się z Wi-Fi, ale również łączności 3G. Nexus telefon 5 potrafi zgubić zasięg tam, gdzie inne telefony jeszcze sobie radzą. Jak internet to również GPS. Niestety Nexus ma problem z lokalizacją miejsca, w którym się znajdujemy.

Dużym minusem Nexus telefon jest nierozbieralna obudowa. Niestety w nowych technologiach jest to już standardem. Sama budowa jest jednak bardzo ładna i zdecydowanie można ją polecić wszystkim tym, którzy zwracają uwagę na estetykę.

Chociaż telefon faktycznie ma problemy ze złapaniem Wi-Fi, czy lokalizacji, nie da się zaprzeczyć, że jest ultraszybki, co zawdzięcza ultra wydajnemu Snapdragonowi 800, który jest wspierany przez 2 GB RAM-u, a to w połączeniu z najnowszą, zoptymalizowaną wersją Androida sprawia, że Nexus 5 jest jednym z szybszych telefonów na rynku. Nexus telefon uruchamia aplikacje w kilka sekund i zawsze pracuje bardzo płynnie, co ma duże znaczenie, dla osób, których telefon jest małym komputerem.

Nexus telefon to również wyświetlacz, chociaż bardzo dobry według zapewnień producenta, w użytkowaniu wychodzą na jaw jego minusy. W codziennym użytkowaniu jest okej, ale jeśli postawimy obok Galaxy S4, HTC One’a czy iPhone’a 5s to niestety wyświetlacz jasno wskazuje nam, ze jest to dużo tańszy telefon komórkowy. Nie można jednak narzekać, bo Nexus telefon posiada rozdzielczość FullHD i zagęszczenie 445 pikseli na cal. Po za tym trzeba zauważyć, że jest to jedne z ładniejszych modeli telefonów komórkowych, jaki znajdziemy na rynku urządzeń mobilnych.