Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Samochód google – dzięki niemu poznasz świat

Google uwielbia nowości, wprowadza najnowsze technologie i nie spoczywa na laurach. Jednym ciekawszych pomysłów tej firmy jest samochód google. Tak naprawdę firma gogle prowadzi testy nad samosterującymi się samochodami od 6 lat. Jednak dopiero ostatnio rozwiązanie, jakim jest samochód google pojawiło się w wielu magazynach. Głownie ze względu na fakt, że pojazdy te przejechały już ponad 1,7 mln mil (około 2,7 mln kilometrów), zaliczając w tym czasie 11 wypadków. Takie osiągnięcia sprawiają, że zainteresowanie takim produktem rośnie, również ze względu na fakt, że winę za wszystkie wypadki ponosi nie maszyna a ludzie. Oczywiście tak twierdzi Mountain View, dla którego jest to najkorzystniejsza wersja wydarzeń

Dotychczas Google przetestowało 20 taki autonomicznych samochodów. Nieprowadzone przez człowieka samochody są ewenementem na skalę światową. Statyki pokonanych kilometrów przez samochód google, jak również liczba wypadków, jakie miały miejsce z udziałem tych aut naprawdę robi wrażenie. Oczywiście słowa Chrisa Urmsona – dyrektor programu testowego samosterujących samochodów google, przedstawiciela Mountain View, mogą być tylko zagraniem marketingowym. Uważa on, że każda osoba, która spędzi na drodze dużą ilość czasu, że wypadek zdarzy się niezależnie od tego, czy znajdujemy się w autonomicznym, czy tradycyjnym pojeździe. Zauważa on też, ze roboty sterujące takie auta nie męczą się, a więc spada ryzyko wypadków, które nastąpiły z winy zmęczonego kierowcy, który zasnął za kierownicą. Ponadto roboty większą wiedzę od ludzi, a dodatków wydają się bardziej ostrożne od człowieka. Jeśli więc wszystkie samochody byłby kierowane przez takie urządzenia, nasze drogi byłby dużo bardziej bezpieczne.

Firma prowadzi statystki ze wszystkich wypadków, jakie miał samochód google. Wynika z nich, że samochód google miał 11 wypadków, z czego 7 miało miejsce w trakcie ruszania na zielonym świetle. Do zdecydowanej większości z nich doszło w ruchu miejskim, na drogach szybkiego ruchu.

Rozwiązanie to wydaje się wręcz idealne, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość wypadków, jakie codziennie zdarzają się na drogach. Zbyt duża prędkość i lekkomyślność kierowców jest powodem wielu ludzkich dramatów.

Jednak mimo tak długich testów, Google nadal zamierza sprawdzać samochód google. Chodzi tutaj głównie o udoskonalenie systemu wczesnego ostrzegania przed jak największą liczbą potencjalnych zagrożeń. Ponadto należy wykluczyć wszelkie problemy techniczne, jakie mogą wystąpić w czasie jazdy takim pojazdem.

Trudno jest teraz przewidzieć, jaka przyszłość czeka samochód google. Możliwe jest, że będzie to samochód przyszłości, który podbije rynek motoryzacyjny, aczkolwiek trzeba zauważyć, że dla wielu osób jazda samochodem to kwestia przyjemności. Pojawia się, wiec pytanie, czy będą oni skorzy do rezygnacji z takiej radością, czy faktycznie samochody, którymi steruje robot znajda swoich obiorców. Na pewno jest to ciekawe rozwiązanie i statystyki wskazują, ze równie bezpieczne, ale czy na pewno komfortowe dla kierowców?