Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/npro5/domains/xn--gadetmaniak-rqc.pl/public_html/wp-content/plugins/premium_seo_pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 481

Laptop do gier musi mieć dobry procesor

Dla wielu osób laptop nie jest wcale narzędziem pracy, a rozrywki. Gry komputerowe już dawno podbiły świat i nieprzerwanie cieszą się dużą popularnością. Jednakże z roku na rok gry stają się coraz bardziej wymagające, czasem potrzebny jest naprawdę dobry sprzęt, żeby chociażby zainstalować daną grę, a nawet to nie daje gwarancji, że zacznie ona działać. Dlatego laptop do gier musi mieć dobry procesor, kartę graficzną. Niektórzy stawiają na komputery PC, ale wielu graczy wybiera laptop do gier ze względu na jego mobilność.

Komputer gamingowy, czyli inaczej laptop do gier nie zajmuje zbyt dużo miejsca, jest mobilny, energooszczędny, a ponadto jest gotowy do użycia. Z drugiej strony. warto zauważyć, że taki laptop do gier ma gorszą specyfikację niż normlany PC, nie ma możliwości rozbudowy, overclockingu oraz moddingu, a do tego jest stosunkowo drogi.

Jeśli decydujemy się nie na PC, a laptop do gier, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, matrycę – najlepiej żeby wyświetlała obraz w rozdzielczości Full HD oraz miała przekątną równą 17 cali, wielu graczy potwierdza, że to najlepsza specyfikacja, pamięć RAM DDr3 to podstawa, ale tak naprawdę im więcej, tym lepiej. Ponadto procesor i karta graficzna muszą być jak najwydajniejsze. Warto jednak sprawdzić w recenzjach, czy procesor nie będzie zbyt słaby. Znaczenie mają też dodatki, jak głośniki, dysk SSD, czy podświetlana klawiatura.

Wiele osób, które planują zakup takiego sprzętu zadaje sobie pytanie, czy lepszy będzie laptop do gier z platformą AMD, czy Intela. Zdecydowanie częściej gracze stawiają na Intela, bo jak wykazują porównywarki są wydajniejsze, dzięki czemu nie ograniczają mocy dobrych kart graficznych.

Duże znaczenie mają też same ceny, jeśli chcemy mieć dobry laptop do gier, niestety musimy przyszykować się na spory wydatek. Laptop do gier, który nie kosztuje więcej niż 2000 złotych nie pozwala na uruchomienie lepszych gier, bo nie ma zbyt dobrych parametrów. Laptopy do gier nieprzekraczające 2500 złotych wciąż nie są uznawane za laptopy gamingowe, ale są zdecydowanie solidniejsze i wydajniejsze. Kolejny pułap do Laptop do gier do 4000 zł. Ważne jest to, że kupując laptopa w tej kwocie, można liczyć nie tylko na wysoką wydajność, która pozwoli uruchomić najnowsze gry na wysokich ustawieniach, ale również pojemny dysk, czy po powłokę antyrefleksyjną,

Jeszcze bardziej wymagający gracze sięgają po laptop do gier do 5000 zł. W tym przedziale cenowym laptopy mają matrycę Full HD oraz napęd Blu-Ray. Dodatkowo w takich modelach znajdziemy na dobrej klasy głośniki czy dodatkowy dysk SSD. W wielu artykułach dotyczących zakupu komputerów gamingowych podkreśla się też, że ważne są dodatki, jak wygodne słuchawki, podkładka chłodząca, gdyż wydajne laptopy bardzo często nagrzewają się do wysokich temperatur, a takie rozwiązanie, dzięki wentylatorom, obniży temperaturę obudowy, a jednocześnie samych podzespołów. Ponadto w grach typu FPS, czy RTS niezbędnym elementem wyposażenie gracza jest myszka.